Biežāk uzdotie jautājumi

 1. Vai krāsu var uzklāt ar smidzinātāju vai veltnīti, nevis otu?

Veltnīša izmantošana nodrošina labu vizuālo rezultātu, jo krāsa kādu laiku paliek šķidra, un tas ļauj to viegli sadalīt lielākā laukumā. Parasti klājot ar veltnīti, krāsu nav nepieciešams atšķaidīt. Savukārt izsmidzināšanai krāsa jāatšķaida 15% apmērā ar tīrīšanas un atšķaidīšanas līdzekli HAMMERITE Brush Cleaner&Thinner. Lai iegūtu labākus rezultātus darbā ar smidzinātāju, starp kārtu uzklāšanu jānogaida 30–60 minūtes, jo tas ļauj novērst krāsas notecējumus un pārklājumus.

 1. Kādu atšķaidītāju var lietot?

Krāsas atšķaidīšanai lietojams tīrīšanas un atšķaidīšanas līdzeklis HAMMERITE Brush Cleaner&Thinner. Izmantojot cita ražotāja atšķaidītāju, jāveic izmēģinājuma krāsošana, lai pārliecinātos par materiālu saderību.

Piezīme. Cita ražotāja atšķaidītāja izmantošana var izraisīt pārklājuma kvalitātes pasliktināšanos: var pazust metālkaluma virsmas efekts, iespējama krāsas atlupšana vai plaisāšana uz virsmas, var saīsināties virsmas izturība pret laikapstākļu iedarbību u.c.

 1. Kādi ir HAMMERITE virsmas pārklājuma veidi?

Gluda spīdīga, gluda pusmatēta un metālkaluma virsma.

 1. Kas notiks, intensīvi samaisot krāsu HAMMERITE?

Gludās spīdīgās un gludās pusmatētās krāsas struktūra ir pietiekami stabila, tāpēc intensīva krāsas samaisīšana nenodarīs kaitējumu beigu pārklājumam. Metālkaluma virsmas efekta krāsu nevajadzētu intensīvi maisīt.

 1. Vai uz krāsas HAMMERITE var klāt spīdīgu alkīda krāsu?

Uz spīdīgās krāsas parasti var klāt cita veida krāsu, tomēr ir ieteicams vispirms izmēģināšanai nokrāsot nelielu laukumu kādā neuzkrītošā vietā. Uz sudrabainās, zeltainās, spīdīgās vai metālkaluma virsmas efekta krāsas var uzklāt spīdīgu krāsu pēc virsmas papildu apstrādes: iepriekšējais pārklājums labi jāattīra/jāsagatavo (jānoslīpē); lai novērstu jaunās krāsas kārtas deformāciju, var būt nepieciešams piemērot gruntēšanas līdzekli.

 1. Vai pirms HAMMERITE uzklāšanas jāgruntē krāsaino metālu virsmas?

Pirms tiek veikta krāsaino (nerūsējošo) metālu virsmas krāsošana, labākas adhēzijas panākšanas nolūkā uz alumīnija, krāsaino metālu un sakausējuma virsmas ir ieteicams uzklāt vienu kārtu gruntēšanas līdzekļa HAMMERITE Special Metals Primer.

 1. Kādu temperatūras iedarbību iztur krāsas HAMMERITE?

Pastāvīgu iedarbību līdz +80 °C, īslaicīgu iedarbību līdz +150 °C.

 1. Vai HAMMERITE var izmantot tādu virsmu krāsošanai, kas atrodas zem ūdens?

Nē.

 1. Pēc cik gadiem jāpārkrāso ar krāsu HAMMERITE pārklātas virsmas?

Veikto izmēģinājumu rezultāti liecina, ka parastos apstākļos krāsa HAMMERITE nodrošina aizsardzību pret koroziju līdz 8 gadiem. Karsta klimata valstīs un vietās ar intensīvu UV starojumu (piemēram, līdzās lielām ūdens teritorijām) atkarībā no situācijas var būt nepieciešams atsvaidzināt virsmas izskatu ar vienu krāsas kārtu aptuveni ik pēc 3 gadiem.

 1. Ar ko jāattīra cinkotais tērauds?

Tradicionāli ir ieteicams izmantot ziepjūdeni. Tā tiks noņemti visi sāļi, kas varētu izraisīt koroziju vietās, kur ir zaudēts cinka pārklājums.

 1. Vai krāsu HAMMERITE var izmantot cinkotām virsmām, krāsojot slīpus un plakanus jumtus?

Produktam nav veikti īpaši izmēģinājumi, uzklājot uz slīpiem jumtiem, tāpēc lietojums paliek patērētāja ziņā. Plakani jumti ir pakļauti visu veidu iedarbībai, un uz tiem bieži paliek lietusūdens. Tādi apstākļi var traucēt krāsas HAMMERITE adhēzijai, tāpēc to nevajadzētu izmantot šādiem mērķiem.

 1. Vai var sajaukt krāsas HAMMERITE toņus?

Visus metālkaluma virsmas efekta krāsas HAMMERITE toņus var savstarpēji sajaukt, tomēr šajā gadījumā var ciest metālkaluma efekts. Tāpat var sajaukt visus spīdīgās krāsas toņus, izņemot sudrabaino un vara toni.