Bieži uzdoti jautājumi

Gruntskrāsas metālam

Vai ar “Hammerite” izstrādājumu var apstrādāt alumīniju vai cinkoto skārdu?
Lai uzlabotu pielipšanu, virsma jānoslīpē ar smalkgraudainu smilšpapīru, ar mazgāšanas līdzekli jānomazgā netīrumi/ tauki/ rūsas daļiņas utt., un virsma rūpīgi jānoskalo. Pēc pilnīgas nožūšanas uz virsmas jāuzklāj 1 kārta speciālajiem metāliem paredzētā gruntskrāsa (Special Metals Primer). Pēc tam uz nogruntētās virsmas var klāt jebkuru metāla aizsargkrāsu "Hammerite" (spīdīgi gludo, ar satīna spīdumu, ar grubuļaino faktūru vai raupjo), ieteicams 2 kārtas.

Krāsas metālam

Kā pareizi apstrādāt stipri sarūsējušu virsmu?
Vispirms virsma maksimāli jāattīra no atlupušajām rūsas daļiņām un netīrumiem, izmantojot tērauda suku, smilšpapīru vai citus mehāniskos palīglīdzekļus. Lai noņemtu iespējamās tauku, eļļas paliekas vai citas vielas, kas traucē pielipšanu, virsma jāattīra ar atšķaidītāju "Brush Cleaner & Thinners". Lai izlīdzinātu rūsas stipri bojātas virsmas, ieteicams uzklāt uz virsmas 1 kārtu pašizlīdzinošās gruntskrāsas "NO.1 Rustbeater". Pēc pāris stundām, pēc gruntskrāsas kārtas pilnīgas nožūšanas, virsmu var nokrāsot jebkurā krāsā vai, izmantojot metāla aizsargkrāsu "Hammerite" ar apdares efektiem.
Kurus “Hammerite” toņus var savstarpēji samaisīt?
Standarta krāsas toņu savstarpēja samaisīšana dod iespēju iegūt jaunas saskaņotas un īpašas nokrāsas. Viena apdares efekta ietvaros var samaisīt toņus savā starpā šādi: a) visus spīdīgi gludos (smooth) toņus, izņemot zeltaino / sudrabaino / vara toni, jo to sastāvā ir dažādi metāla pigmenti, b) visus grubuļainos (hammered) toņus. Sajaucot grubuļainos krāsas toņus, jāņem vērā, ka iegūtā toņa «grubuļainuma» pakāpe var atšķirties no standarta. Melno satīna spīduma toni (satin) nemaisa ar citiem apdares efektiem.

Palīglīdzekļi

Vai ar rūsas pārveidotāju apstrādātas virsmas nepieciešams arī gruntēt?
Rūsas pārveidotāja "Kurust" izmantošanas mērķis pirmām kārtām ir veikt nelielus rūsas izraisītu bojājumu labojumus; izstrādājums sasaista rūsu, radot stabilu pamatvirsmu, ko būtībā var uzreiz krāsot, piemēram, izmantojot "Hammerite" aerosolus. Piesardzība jāievēro gadījumos, kad virsma iepriekš ir bijusi krāsota, jo skābais "Kurust" var izšķīdināt/atmiekšķēt krāsas kārtu, tādā gadījumā visa bojātā virsma jāattīra līdz tīram metālam. Šādā gadījumā pirms krāsošanas ar "Hammerite" izstrādājumu būtu lietderīgi izmantot arī gruntskrāsu "NO.1 Rustbeater".

Saziņa

Neatradāt atbildi uz meklēto? Lūdzu, sazinieties ar mums.